WINTERHOFF WS 3500-D65-60-K14+Z Ball Coupling, up to 3500 kg
Please sign in to buy
This product cannot be added to the
cart because you are not logged in.
Add to wish list Compare
Description
Key Features:
  • High Load Capacity: Suitable for trailers up to 3500 kg.
  • Versatile Shaft Diameter: Accommodates drawbar diameters of 60 mm and 65 mm.
  • Precise Mounting: Features a cross-bolt mounting (LA kreuz) with a 40 mm hole spacing and Ø 14.5 mm boreholes for secure installation.