WINTERHOFF WS 3500-D65-60-K14+Z Ball Coupling, up to 3500 kg
Please sign in to buy
This product cannot be added to the
cart because you are not logged in.
Add to wish list Compare
Seller of this product
Column filling
Sort by Price Sort by Availability Sort by country of delivery
[Sign in to view price]
Availability: 1 item(s)
Please sign in to buy
country of delivery:
Dänemark
Description
Key Features:
  • High Load Capacity: Suitable for trailers up to 3500 kg.
  • Versatile Shaft Diameter: Accommodates drawbar diameters of 60 mm and 65 mm.
  • Precise Mounting: Features a cross-bolt mounting (LA kreuz) with a 40 mm hole spacing and Ø 14.5 mm boreholes for secure installation.